VI-B52-MV-S
Manufacturer
Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W
DC DC Converters
  • To process your RFQ, please add VI-B52-MV-S with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of VI-B52-MV-S.
Quick Order
Specifications of VI-B52-MV-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W