VI-24V-IX-B1
Manufacturer
Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W
DC DC Converters
  • To process your RFQ, please add VI-24V-IX-B1 with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of VI-24V-IX-B1.
Quick Order
Specifications of VI-24V-IX-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)55V
Voltage - Input (Max)100V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12.93A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W