RN65D2672FRSL
Manufacturer
Description
RES 26.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RN65D2672FRSL with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RN65D2672FRSL.
Quick Order
Specifications of RN65D2672FRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)