RN60E6192DB14
Manufacturer
Description
RES 61.9K OHM 1/4W .5% AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RN60E6192DB14 with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RN60E6192DB14.
Quick Order
Specifications of RN60E6192DB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)