RLR32C4R32FRRSL
Manufacturer
Description
RES 4.32 OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RLR32C4R32FRRSL with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RLR32C4R32FRRSL.
Quick Order
Specifications of RLR32C4R32FRRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)