RLR07C4643FRRSL
Manufacturer
Description
RES 464K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RLR07C4643FRRSL with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RLR07C4643FRRSL.
Quick Order
Specifications of RLR07C4643FRRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)