RLR07C3902GMB14
Manufacturer
Description
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RLR07C3902GMB14 with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RLR07C3902GMB14.
Quick Order
Specifications of RLR07C3902GMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)