RLR05C4703GMB14
Manufacturer
Description
RES 470K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
  • To process your RFQ, please add RLR05C4703GMB14 with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of RLR05C4703GMB14.
Quick Order
Specifications of RLR05C4703GMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)