REG710NA-2.7/250
Manufacturer
Description
IC REG SWITCHD CAP 2.7V SOT23
  • To process your RFQ, please add REG710NA-2.7/250 with quantity into BOM.
  • Omoelec.com does NOT require any registration to request a quote of REG710NA-2.7/250.
Quick Order
Specifications of REG710NA-2.7/250
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)1.8V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)2.7V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output30mA
Frequency - Switching1MHz
Synchronous RectifierNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)